Miért AUX hőszivattyú?

Az 1986 óta a piacon működő AUX csoport az intelligens háztartási készülékek, elsősorban a klímaberendezések egyik vezető gyártója. Az alábbi cikkben sorra vesszük, miért népszerűek az AUX hőszivattyú készülékek egyre szélesebb körökben.

  1. Komplett fűtési rendszer
    Fűti és hűti az épületet, és biztosítja a használati meleg vizet.
  2. Teljes biztonság
    Nincs tűz-, robbanás- vagy szén-monoxid-mérgezés veszélye.
  3. Sokoldalú felhasználás
    A közelmúltban épült és pótlólagosan szigetelt épületek számára készült.
  4. Könnyű és gyors összeszerelés
    A hozzávetőleges beszerelési idő egy tapasztalt cég által 1-3 nap.
  5. Karbantartás mentes
    Nincs szükség tisztításra, tüzet gyújtani vagy folyamatosan figyelni a készüléket.
  6. Ökológia-barát
    Működése közben nem bocsát ki káros anyagokat a környezetbe.
  7. Béke és csend
    A csendes működés nagy kényelmet biztosít a felhasználók számára.
  8. Esztétika
    Nincs szükség radiátorok felszerelésére, amelyek gyakran befolyásolják a belső tér esztétikáját.
  9. Megtakarítás
    Szabad energiát kapott a levegő és a fotovoltaikus rendszerhez való csatlakozás lehetősége.
  10. Hosszú élettartam
    Becslések szerint egy hőszivattyú átlagos élettartama 20 év.

HŐSZIVATTYÚ TELEPÍTÉS TATABÁNYÁN ÉS KÖRNYÉKÉN

KÉRJE ÁRAJÁNLATUNKAT!

AZ AUX HŐSZIVATTYÚ TULAJDONSÁGAI ÉS FUNKCIÓI

  • Felületi fűtés – A hőszivattyú alacsony hőmérsékletű padló-, fal- és mennyezetfűtési rendszerekkel működik.
  • R32 hűtőközeg – ez jelenleg a leginkább környezetbarát megoldás.
  • Használati melegvíz 60°C-ig
  • Inverteres technológia – Az inverteres technológia zökkenőmentes hatékonyságszabályozást tesz lehetővé anélkül, hogy csökkentené a készülék hatékonyságát.
  • Energiahatékonyság A+++
  • Gyors használati melegvíz – A Fast HMV funkció nagyon gyorsan kielégíti a melegvíz szükségletet.
  • Sterilizálás 65°C-on – A magas sterilizálási hőmérséklet 99%-os hatékonyságot biztosít a legionella baktériumok eltávolításában, amelyek képesek elszaporodni a melegvíz-tartályokban, ha a vizet hosszabb ideig nem használják.
  • Vízhőmérséklet automatikus adaptációja – A hőszivattyú meghatározza és beállítja az optimális vízhőmérsékletet a legmagasabb kényelem érdekében.
  • ECO mód – Az Eco mód akár 50%-kal energiát takarít meg.
  • Nyaralás mód – A szabadság funkció megvédi a készüléket például a fagy okozta esetleges károktól.
  • Csendes működés – A kültéri egység csendes működése 45 dB alatti, a beltéri egység pedig 31 dB alatti zajszint mellett.
  • SG kész – Az SG Ready címkével ellátott hőszivattyúk vezérlőrendszerrel vannak felszerelve, amely lehetővé teszi egyetlen hőszivattyú csatlakoztatását egy intelligens hálózathoz.
  • Biztonság – Nincs robbanásveszély vagy mérgező szén-monoxid felszabadulása a ház hőszivattyús fűtése közben. A hőszivattyú működése közben nem szabadul fel szén-dioxid.
  • Tanúsítványok – Az AUX hőszivattyú KEYMARK tanúsítvánnyal rendelkezik, amely igazolja, hogy a termékek és szolgáltatások megfelelnek az európai szabványoknak és a higiéniai tanúsítványnak.
  • Kibocsátásmentes – A hőszivattyú olyan berendezés, amely nem bocsát ki semmilyen szennyező anyagot a környezetbe, így a hagyományos fűtési módok ökológiai alternatívája.
  • Karbantartás mentes – A hőszivattyú szinte karbantartást nem igénylő rendszer, így rengeteg időt takarít meg.
  • Gyors telepítés – A levegős hőszivattyú telepítése viszonylag gyors és egyszerű. Általában 2-3 napig tart.
  • Sokoldalú felhasználás – Különféle hővevőkkel működik (padlófűtés, radiátorok, fan coil egységek), és más hőforrásokkal kombinált rendszerekben is működhet, mint például gázkazán vagy elektromos fűtőtest.
  • Alacsony működési költség – A hőszivattyú üzemeltetési költsége valóban alacsony. Ez elsősorban az eszköz magas energiahatékonyságának köszönhető.
  • Opcionális Wi-Fi modul – Az opcionális WI-FI modul egyszerű és kényelmes vezérlést biztosít az alkalmazással.

AUX SPLIT HŐSZIVATTYÚ

Az AUX hőszivattyú egy sokoldalú eszköz, amelyet arra terveztek, hogy a hőleadók széles skálájával működjön, mint például: padlófűtés, radiátorok vagy fan coil egységek.

Egy hőszivattyú a levegőben rendelkezésre álló szabad energia 75%-át használja fel, és a villamos energia 25%-át teszi ki. Valójában ez azt jelenti, hogy a készülék összegyűjti a levegőben lévő hőt, és kis mennyiségű áramot fogyasztva továbbítja az épületnek.

A hőszivattyú az egyik leggazdaságosabb és legkörnyezetbarátabb fűtési rendszer.

HOGYAN MŰKÖDIK EGY HŐSZIVATTYÚ?

A levegő-víz hőszivattyúk túlnyomó többsége a megújuló energiaforrások közé tartozik, és jelenleg a leghatékonyabb fűtési megoldásnak számít. A levegő-víz hőszivattyú olyan berendezés, amely a levegőben felgyülemlett hőt a helyiség fűtésére vagy hűtésére, valamint használati melegvíz rendszerre használja fel. A hőszivattyú működése minden látszat ellenére nem bonyolult, és egy jól ismert mechanizmust alkalmaz, amely például a hűtőszekrényekben is megtalálható. A hőszivattyú legfontosabb részei: a kompresszor, az expanziós szelep, a kondenzátor és az elpárologtató.

Az egész folyamat a hűtőközeg fizikai tulajdonságainak köszönhetően lehetséges. A hűtőközeg olyan folyadék, amely a zárt hurkú rendszerben kering. Alacsony nyomáson és alacsony hőmérsékleten forr, és így hőt vesz fel a környezetből. Ezután a nyomást és a hőmérsékletet a rendszerben egy kompresszor növeli, és a hűtőközeg gázzá változik, majd egy kondenzátorba kerül, és hőt bocsát ki a rendszerbe. Ezután a folyékony hűtőközeg áthalad az expanziós szelepen, ahol a nyomás és a hőmérséklet csökken, és a folyamat újraindul. Ha a hőszivattyú hűtést biztosít, akkor a folyamat fordított – a hűtőközeg elnyeli a hőt a vízből, és kivezeti azt kívülről.

A hőszivattyú többféle hőleadóval működik

A levegő-víz hőszivattyúk a következő hővevőkkel működnek: fan coil egységek, radiátorok vagy padlófűtési rendszer.

A hatékonyság szempontjából azonban az alacsony hőmérsékletű hőleadók használatával működik a legjobban. A sugárzó fűtést nagy felület jellemzi, ennek következtében a hagyományos hőforrásokkal ellentétben nincs szükség magas hőmérsékletre a rendszerben.